Iskolánk zeneszakos tanulói ebben a tanévben is koncertturnét tartottak októberben, mely célja a zene ismertetése, a zene megszerettetése és tehetségük, munkájuk eredményének promoválása volt. A 45 perces előadáson, melyet Csíkszeredában, Gyímesben és Remetén tartottak, elhangzott egy- és kétkezes zongorajáték, felcsendűlt a  hegedű, a fuvola, még oboán is játszott egyik diáklányunk. Minden helyszínen hatalmas tapssal díjazta a közönség a játékukat, ami bizonyítja, hogy érdemes a zenetanulással foglalkozni, érdemes sok sok órát gyakorlással eltölteni, hiszen annál nagyobb elismerés, mint mikor idegen gyermek megdícsér, nincs.

Ezúton is köszönjük támogatónknak, Gyergyószentmiklós Város Önkormányzatának, hogy lehetőséget biztosított az előadás sorozat megszervezésére, még nagyobb lendületre ösztönözve tanulóinkat.